gaziantep buz lazer

Buz Lazer Nedir ? Lazer Epilasyon Ve Buz Lazer Arasındaki Farklar Nelerdir ?

Lazer epilasyon ve buz lazer arasındaki farklar nelerdir sorusunun cevabını vermeden önce bu iki lazer türünün kısa bir şekilde tanımını yapalım. Lazer epilasyon acısız ve ağrısız bir şekilde istenmeyen kılları temizlemek ve bir daha çıkmamalarını sağlamak için geliştirilen bir yöntemdir.  İsminden de anlaşılacağı gibi lazer ışınlarını kıl köklerini yollayarak bu kılların tahrip edilebilmesini amaçlar.

Buz Epilasyon Nedir?

Buz epilasyon nedir diye merak ediyorsanız bu yöntem, daha geniş yüzeyleri hedef almaktadır.  Diğer epilasyon yöntemlerine nazaran daha etkili olması nedeniyle buz epilasyon seansları oldukça kısa sürer. Değişik dalga boylarına sahip olan bu yöntemle kıl kökündeki farklı yapılar hedef alınır. Diyot, Nd:YAG ve Alexandrite lazer dalga boyları, buz epilasyon yöntemi sayesinde tek bir başlık altında uygulanabilmektedir.

 

ALYA PLUS GÜZELLİK MERKEZİ

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

 

Buz Lazer ve Lazer Epilasyon Arasındaki Farklar

Buz lazer ve lazer epilasyon arasındaki farklar denildiği zaman akla ilk olarak FDA sistemi gelir. Amerika Birleşik Devleti Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan FDA sistemi, buz lazeri onaylamıştır. Ayrıca buz lazer, diode dalga boyutuna sahip olan bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı koyu tenli insanlar için lazer daha uygundur.

Lazer epilasyon yani klasik epilasyon yöntemi genellikle açık tenli kimseler için önerilir. Lazer epilasyonu kullanan kişiler yaklaşık 1 ay sonra dışarı çıkabilirken buz lazer yöntemini tercih edenler için bu süre bir haftaya kadar inebilmektedir.

İki yöntemin arasındaki bir diğer fark, kılların sertliğiyle ortaya çıkar. İnce kılların epilasyon edilmesi işleminde buz lazer, klasik yönteme göre daha fazla etki sağlar. Bunun yanı sıra soğutma mekanizması işlem gören kimselere rahatlama verir ve bu da acı gibi durumları ortadan kaldırır.

Buz Lazer Teknolojisi

Buz lazer teknolojisi işlem sırasında cilt yüzeyini oldukça uzun bir süre serinleten ICE teknolojisine sahiptir. Bu teknolojiyle birlikte cilt, -3 dereceye kadar soğur ve bu soğumanın etkisiyle ağrı ve acı gibi hislerin etkisi azalır. Bu yüzden acı eşiği düşük olan kimselerin buz lazer teknolojisini kullanmaları tavsiye edilmektedir.

 

gaziantep buz lazer

Bir yanıt yazın

Whatsapp Canlı Destek
1