cildinizin iyi gozukmesini saglayacak 8 bakim rutinijpeg

Cildinizin İyi Gözükmesini Sağlayacak 8 Bakım Rutini

İyi bir cilde sahip olmak tüm kadınların isteğidir. Sizler de cildinizin iyi gözükmesini sağlayacak bakım rutinleri için makalemizi dikkatle okumalısınız.

Cildinizin iyi gözükmesini sağlayacak bakım rutinleri, sağlıklı bir cilde sahip olmak ve yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak isteyen kadınların merak ettiği bir konudur. Birçok faktör cildimizin görünümüne etki etmektedir. Bakım rutinlerini uygulamanın yanında düzenli bir hayat ve sağlıklı beslenme de iyi bir cilt için gereken en önemli ipuçlarıdır. Peki, cildinizin iyi gözükmesini sağlayacak bakım rutinleri nelerdir? İlk olarak bilmeniz gereken şey bakım uygulamalarınızı düzenli şekilde yapmanızın çok önemli olduğudur.

Bakım rutinleri, bir kadının vazgeçilmezlerindendir. Kullanabileceğimiz birçok bakım ürünü olsa da bunları hangi düzende kullanacağımızı ve hangi ürünlerin cildimiz için yararlı olduğunu bilmemiz gerekmektedir.

8 Cilt Bakım Rutini Önerisi

Güzel bir cilde sahip olmak isteyenler “cilt bakım rutini nasıl olmalı?” sorusuna yanıt arıyor. İşte cevaplar…

1.Düzenli Cilt Temizliği Yapmak

Düzenli olarak cildinizi temizlemek cilt bakımı için bilmeniz gereken ilk kuraldır. Sabah ve akşam olarak günde 2 kere cildinize uygun bir temizleme ürünü ile cildinizi temizlemeniz oldukça önemlidir.

2.Yağ Bazlı Temizleyici Kullanmak

Cildinizi bir temizleme jeli ile yıkamadan önce yağ bazlı temizleyici kullanmak cildinizin derinlemesine temizlenmesine ve cilt dengenizin bozulmamasına yardımcı olacaktır.

 

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

 

  1. Tonik Kullanmak

Cilt bakım rutinleri için tonik vazgeçilmez bir kozmetik ürünüdür. Cilt temizliğinizi tamamladıktan sonra tonik kullanmak akne ve siyah nokta oluşumlarının azalmasına yardımcı olacaktır.

  1. Cildi Nemlendirmek

Cilt temizliğinden sonra yüzünüzde gerginlik hissedebilirsiniz.  Bu nedenle cildinize uygun bir nemlendirici kullanmalısınız. Çok yağlı ciltlere sahip olanların bile cildini nemlendirmesi oldukça önemlidir.

  1. Göz Çevresi Nemlendirme

Göz çevremiz yüzümüzün diğer bölümlerine oranla daha ince bir deriye sahiptir. Bu yüzden göz çevresi iyi nemlendirilmeli ve yoğun nemlendirici kullanılmalıdır.

  1. Maske Uygulamak

Kil maskesi gibi cildi arındıran maskeler kullanabilirsiniz. Haftada 2 veya 3 kez bu maskeleri uygulamalısınız.

  1. Yüz Masajı Yapmak

Yüz masajı yapmak kan dolaşımınızı arttıracağı için daha genç görünen bir cilde sahip olabilirsiniz.

  1. Güneş Kremi Kullanmak

Güneş kremi kullanmak atlanmaması gereken bir rutindir. Cildin güneşe maruz kalması erken yaşlanmasına, kırışıklık oluşmasına sebep olacaktır.

 

cildinizin iyi gozukmesini saglayacak 8 bakim rutinijpeg

Bir yanıt yazın

Whatsapp Canlı Destek
1