cilt sagligi alya plus

Cilt Sağlığı İçin Bırakılması Gereken 8 Alışkanlık

Cilt Sağlığı İçin Bırakılması Gereken 8 Alışkanlık

Cilt sağlığı için bırakılması gereken 8 alışkanlık listesinde özelliklede cildin genel yapısına uygun olmayan alışkanlıklar yer alıyor.

Cilt sağlığı için bırakılması gereken 8 alışkanlık listesinde çeşitli zararlı alışkanlıklar vardır. Özelliklede son zamanlarda cilt sağlığının önemi daha çok ön planda yer almaya başlamıştır. Genel olarak cilt sağlıklarında kişilerin genel davranışları etkilidir. Uzmanlar bu konuda sıklıkla cilt sağınına uygun davranışların sergilenmesi gerektiğini savunuyor. Çünkü cilt sağlığının temellerinden biriside; alışkanlık çeşitleridir. Günümüzde sıklıkla uygulanan cilt için zararlı olan 8 alışkanlıklar ise şunlardır;

1-) Yüz Bölgesinde Oynamak

İnsan vücudunun yüz bölgesi dış etkenlerden kısa sürede etkilenir. Hassas yapılı oldukları için sıklıkla eller ile yüz bölgesinde oynamamak gerekiyor. Cilt sağlığında en çok yapılan yanlış yüz bölgesi ile sürekli olarak oynamaktır.

2-) Sürekli Olarak Yüze Peeling Uygulamak

Cilt bakımları her zaman için önemlidir. Fakat doğru miktarda ve zamanda cilt bakımlarının sağlanması gerekiyor. Aksi takdirde cildin genel yapısı bozulabilir. Sıklıkla peeling uygulamak; yüz bölgesinin zarar görmesini sağlar. Özelliklede cildin tahriş olmasını neden oluyor. Bu yüzden de peeling uygulamalarının düzenli ve yeterli kadar uygulanması önemlidir.

3-) Yanlış Tonik Seçimleri

Cilt yapısını hassas yapılıdır. Bu yüzden de özelliklede yanlış olarak seçilen tonik çeşitleri cilt sağlığında zararlıdır. Tonik seçimlerinde cildin genel durumu göz önünde bulundurulması gerekiyor. Aksi takdirde tonik uygulaması ile cilt sağlığına zarar verme işlemleri sağlanabilir.

 

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

 

4-) Büyüteç Özelliği Olan Aynalara Bakmak

Pek çok kadın cildi ile ilgilenmesi sever. Bu yüzden de cildindeki sorunları daha net görebilmek için büyüteçli ayna kullanır. Fakat sürekli büyüteçli ayna kullanımları genel sağlık açısından uygun değildir. Çünkü büyüteçli olan aynalar ile sürekli olarak yüzünüz ile ilgilenirseniz. Yüzünüzde en ufak detay dahi belirli bir süre sonra sizin için sorun olabilir.

5-) Yanlış Temizleyiciler İle Yüz Yıkamak

Cilt sağlığında temizleme işlemleri önemsenir. Fakat yanlış olarak tercih edilen yüz temizleyici ürünler; cilde zarar verir. Özelliklede uzmanlar normal sabun çeşitleri ile yüzlerin yıkanmaması gerektiğini savunuyor.

6-) Sivilceleri Sıkmak

Sivilce çeşitleri ile pek çok kişinin başı beladadır. Özelliklede sivilcelerden kurtulmak için sıklıkla kullanılan yöntem ise; sivilce sıkmaktır. Fakat bu yöntem cildin genel sağlığı için uygun değildir. Sıkılan sivilce cilde zarar verir.

7-) Stresli Anlarda Tırnak Yemek

Genel olarak stres yönetimini doğru olarak sağlamak zordur. Çünkü kişiler stresli anlarda istemsizce farklı tepkiler sunar. Bu tepki çeşitlerinden biriside tırnak yemektir. Genel olarak stresli anlarda tırnak yemek cilt sağlığı için uygun değildir.

😎 Kozmetik Ürünlerinde Doğru Seçim Yapmamak

Her insanın genel yapısı farklıdır. Özelliklede bazı kişilerin alerjik rahatsızlıkları bulunuyor. Kozmetik ürünü seçerken özelliklede alerjik rahatsızlıklar göz önünde bulunduruluyor. Cilt sağlığı için kozmetik tercihleri ön planda yer alıyor.

cilt sagligi alya plus

Bir yanıt yazın

Whatsapp Canlı Destek
1