alya plus dudak renklendirme

Dudak renklendirme nedir ? Nasıl uygulanır?

Dudak Renklendirme Nedir? Nasıl Uygulanır?

Dudak renklendirme nedir? Nasıl uygulanır gibi soruları aydınlığa kavuşturmak amacıyla hazırlanan bu yazıda aklınızdaki bütün soruların cevaplarını alabilirsiniz. Cansız ve solgun olan dudakların bazı özel kalıcı makyaj boyaları kullanılarak dudakların bakımlı ve canlı görülmesini sağlayan bu uygulama, çok yaygın bir şekilde kullanılan kalıcı makyaj uygulamalarının başında gelir.

Dudak Renklendirme Yöntemleri

Dudak renklendirme yöntemleri kişilerin dudak yapılarına göre değişkenlik gösterir. İnce dudak yapısına sahip olan kimseler için ise genellikle kalıcı dudak kontörü yöntemi uygulanır. Dudak içi rengine uygun olarak sadece dudak çevresine uygulanan bu yöntemle dudaklar daha dolgun ve parlak görünür.

Bir diğer dudak renklendirme yöntemi ise gölgeli dudak renklendirme yöntemidir. Bu yöntemle birlikte dudağa değişik tonlarda farklı renkler uygulanır ve bir ışıltı yansıtılır. Bu ışıltı ile birlikte dudaklar daha büyük ve dolgun görünür.

ALYA PLUS GÜZELLİK MERKEZİ

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

Dudak Renklendirme Ne Kadar Kalıcı?

Dudak renklendirme ne kadar kalıcı sorusu bu işlemi yaptırmak isteyen kişilerin merak ettiği soruların başında gelir. Diğer kalıcı makyaj uygulamalarında da olduğu gibi dudak renklendirme uygulaması, ömür boyu kalıcı değildir. Dudak renklendirme işleminde, boya pigmentleri cilt yüzeyinin üst bölümüne yerleştirdiğinden dolayı bu yöntem iki ya da üç yıl kadar kalıcılığa sahiptir.

Dudak Renklendirme Sonrası Bakım

Dudak renklendirme sonrası bakım işlemleri kesinlikle ihmal edilmemelidir. Dudak renklendirmeden sonra ilk bir iki saat içerisinde şişlik, kızarıklık ve hassasiyet gibi durumların olması normaldir. Bu gibi sorunlar ilerleyen saatlerde azalır. Fakat eğer bu sorun azalmadan devam ediyorsa kesinlikle işlemin yaptırıldığı uzmanla görüşülmelidir.

İşlemden 24 saat sonra dudaklara kesinlikle su değdirilmemelidir.

Dudak Renklendirme Kaç Saat Sürer?

Dudak renklendirme kaç saat sürer özellikle çabuk sıkılan insanlar için cevabı oldukça önemli olan bir sorudur. Bu kalıcı makyaj uygulaması yaklaşık iki saatte ve tek seansta tamamlanmaktadır. Ayrıca aradan bir ay geçtikten sonra kontrol seansı da yapılmalı, uzmanın vermiş olduğu tavsiyelerin dışına çıkılmamalıdır. Dudak renklendirme işleminden önce anestezi etkisi yaratan bir krem kullanıldığı için acı ve ağrı gibi hisler oluşmamaktadır.

 

alya plus dudak renklendirme

Bir yanıt yazın

Whatsapp Canlı Destek
1