gaziantep lazer epilasyon

Epilasyon nedir? Nasıl yapılır? Kimler yapabilir?

EPİLASYON NEDİR? NASIL YAPILIR? KİMLER YAPABİLİR?

Epilasyon nedir? Nasıl yapılır? Kimler yapabilir? Gibi soruların yanıtlarını bu yazıda bulabilirsiniz. İstenmeyen kıllardan kesin bir şekilde kurtulma işlemi olan epilasyon, gelişen teknolojiyle birlikte artık bambaşka bir hal aldı. Epilasyon işlemi esnasında, ışınların kıl köklerine inmesiyle kıl kökleri bu ışınları emerek uzama özelliğini kaybederler. Vücut üzerindeki tüm bölgelere kolaylıkla uygulanabilir. Fakat göze ya da gözün çevresine epilasyon uygulamak oldukça tehlikeli olduğu gibi bu işlemin yapılması kesinlikle yasaktır.

Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon nasıl yapılır sorusuna ancak bu işlemi daha önce de yapan bir uzman cevap verebilir. Epilasyon yapılmadan önce uygulama sahası bir güzel temizlenmelidir. Temizleme işleminden sonra bölge kurulanır ve epilasyon cihazı çalıştırılır. Cihaz, cildin renginden kılların tipine pek çok şeyi tarar ve daha sonra kıl köklerine ışınlar yollamaya başlar.

Lazer Epilasyonu Kimler Yapabilir?

Lazer epilasyonu kimler yapabilir sorusunun tek cevabı ancak bu işin ehli olan ve gerekli eğitimleri almış kişiler epilasyon yapabilir olmaktadır. Eğer sırf para kazanma amacıyla bu işin eğitimini almadan yapmaya kalkan bir insana işlem yaptırırsanız hem cilt sağlığınızı hem de paranızı kaybedebilirsiniz.

ALYA PLUS GÜZELLİK MERKEZİ

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

Lazer Epilasyon Türleri

Lazer epilasyon türleri oldukça çeşitlidir. İnsanların cilt tiplerine göre farklılık gösteren bu epilasyon türlerinin başında buz lazer epilasyonu gelir. Oldukça koyu ten rengine sahip olan kimseler için geliştirilen bu yöntem aynı zamanda ağdanın bir başka çeşidi olarak da bilinmektedir.

IPL epilasyonu türündeyse kesik ışınlar cilt yüzeyine yansır. Bu yöntem diğer epilasyon türlerine nazaran daha modern bir yol olduğu için en çok tercih edilen epilasyon türleri arasında başta geliyor.

Diode Lazer Epilasyon

Diode lazer epilasyon yöntemi ise koyu tene sahip kimseler tarafından kullanabileceği gibi aynı zamanda açık ten rengine sahip insanlar tarafından da tercih edilebilir. Bir başka epilasyon türü olan Ruby lazer epilasyon yöntemi ise oldukça ince tüyleri olan kimselere tavsiye edilir. Elbette bu sayılan epilasyon türlerinin hangisinin size en uygun yöntem olduğunu belirleyecek bir uzmana danışmanız, yaptığınız işlemden istediğiniz verimi almanız için gereklidir.

 

gaziantep lazer epilasyon

Bir yanıt yazın

Whatsapp Canlı Destek
1