gaziantep eye liner merkezi

Eye-Liner Uygulaması Nedir? Kimlere Yapılır?

Eye-liner uygulaması nedir? Kimlere yapılır? gibi soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz. Kirpik diplerine çizgi çekmek amacıyla kullanılan bir göz kalemi olan eyeliner, gözleri daha belirgin hale getirilmek için başvurulan bir yöntemdir. Eyeliner uygulaması ile birlikte bakışlarınıza daha farklı bir anlam katabilir, daha dikkat çekici olabilirsiniz.

Eye-Liner Nasıl Çekilir?

Eye-liner nasıl çekilir sorusu bu yönteme başvurmak isteyen kimselerin merak ettiği ilk soru olmaktadır. Hangi eye-liner türü olursa olsun yapmak istediğiniz işlem hakkında bir uzmandan bilgi almalısınız. Zaten kalıcı eye-liner işlemi yaptırmak istiyorsanız bunu mutlaka bir uzmana yaptırmalısınız.

Fakat kalıcı bir işlem yaptırmak istemiyorsanız gözünüzün bitiş noktasından başlayıp göz pınarlarına doğru çizgiyi gittikçe incelterek uygulayın. Bir eyeliner fırçasıyla çizmiş olduğunun bu çizginin üstünden tekrardan geçerek hatları düzeltip görünümü yumuşatın.,

 

 

ALYA PLUS GÜZELLİK MERKEZİ

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

Eye-Liner Türleri

Eye-liner türleri arasında kendinize en çok yakışanı seçerek yaptığınız işlemi daha da güzel hale getirebilirsiniz. İnce uçlu fırçasıyla kirpik köklerine son derece yakın bir hat çekilmesine izin veren likit eyeliner son dönemlerde oldukça moda. Bunun yanı sıra en yaygın şekilde kullanılan eyeliner sistemiyse kalem eyeliner yöntemidir.

Jel ya da krem eyeliner kalem eyelinerlerin sert yapısını sevmeyen ve kilit eyelineri dikkatli bir şekilde kullanmayanlar için geliştirilmiştir.

Kalıcı Eyeliner Ne Kadar Kalır?

Kalıcı eyeliner ne kadar kalır sorusu, bu yöntem ile ilgili merak edilen soruların başında gelmektedir. Her şeyden önce kalıcı makyaj uygulamalarının ömürlük olmadığını söylemeliyiz. Kalıcı eyeliner işlemi denildiği zaman insanların aklına ömür boyu vücuttan silinmeyen dövmeler gelse de bu uygulamanın kalıcılık süresi daha farklıdır.

Kalıcı eyelinerlerin ömrü ise 1.5 ile 2 yıl arasında değişkenlik gösterir. Bu durum kullanmış olduğunuz malzemelerin kalitesine ve cihazların teknolojik durumuna göre uzayabilir.

Eyelinerin Daha Uzun Süre Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı?

Eyelinerin daha uzun süre kalıcı olması için ne yapmalı diye merak ediyorsanız ilk olarak işlemden 24 saat sonra suyla gözlerinizi temas etmeyin. Boyanın kalıcılığını arttırabilmesi için gözlerinize kozmetik malzemeleri sürmekten de kaçının.

 

gaziantep eye liner merkezi

Bir cevap yazın

Whatsapp Canlı Destek
1