alyaplus ipek kirpik

İpek Kirpik Nedir? Nasıl Uygulanır?

İpek Kirpik Nedir? Nasıl Uygulanır?

İpek kirpik nedir? Nasıl uygulanır? Gibi soruların cevaplarını ve daha fazlasını bu yazıda bulabilirsiniz. Gerçek kirpiklerin kalınlığını ve uzunluğunu attıran bir yöntem olan ipek kirpik uygulaması son zamanlarda en çok başvurulan yöntemlerin başında gelir. İpek kullanılarak hazırlanan bu kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek yapıştırılır. Kişilerin göz yapılarına göre takılacak olan ipek kirpiğin uzunluğu ve kalınlığı belirlenir. Bu uygulama ise yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

İpek Kirpik Ne Kadar Kalıcı?

İpek kirpik ne kadar kalıcı diye merak ediyorsanız bu uygulamanın kalıcılık süresinin 3 ay olduğunu söyleyelim. Yaptırdıktan sonra her ay en az bir kere bakıma gitmeniz durumunda bu süre daha da artabilir. Ayrıca ipek kirpik uygulaması yaptırdıktan sonra 2 gün yani 48 saat boyunca gözünüze ve göz çevresine su değdirmemeniz, bu uygulamanın kalıcılığını uzatmaktadır.

ALYA PLUS GÜZELLİK MERKEZİ

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

İpek Kirpik Doğal Kirpiklere Zarar Verir mi?

İpek kirpik doğal kirpiklere zarar verir mi sorusu daha doğrusu korkusu bu işlemi yaptırmak isteyen kimselerin akıllarını kurcalıyor. Bu alanda uzman olan kimselere göre kirpiklerin üzerine sürülen yapışkanlar eridiği zaman ipek kirpik düşer fakat bu doğal kirpiklere hiçbir zarar vermez. Eğer bu işin ehli olmayan ve herhangi bir eğitimden geçmemiş insanlara ipek kirpik uygulaması yaptırırsanız bu durum büyük sorunlar meydana getirebilir.

Bütün bunların yanı sıra gözlerinizi çok ovuşturursanız ya da takma kirpikleri elinizle çekiştirirseniz doğal kirpikleriniz kendiliğinden dökülebilmektedir.

3D İpek Kirpik

3D İpek kirpik kendi kirpikleriniz ile aynı incelikte olan ve hatta isteğe göre daha da ince bir şekilde kirpik üreten bir sistemdir. Bu yöntem ile birlikte kirpikler üçlü olarak uygulamaya alınır ve birleştirilir. Daha sonra ise kirpilerinize tek tek montajlama işlemi yapılır. Oldukça sabır, tecrübe ve emek isteyen bu işlemi ancak bu işin uzmanı olan kimselere yaptırmanız, herhangi bir sorun yaşamamanız için önemlidir.

Bütün bunların yanı sıra kirpiklerinizin bakımını düzenli bir şekilde yapmanız da ipek kirpiklerinizin ömrünü uzatan etkenlerin başında yer almaktadır.

 

alyaplus ipek kirpik

Bir cevap yazın

Whatsapp Canlı Destek
1