kadifemsi bir cilt icin kuru fircalama

Kadifemsi Bir Cilt İçin Kuru Fırçalama

Kadifemsi bir cilt için kuru fırçalama yöntemi son zamanlarda popülerlik kazanmış olsa da yıllardır birçok kadının güzellik sırrından biri olmuştur.

Kadifemsi bir cilt için kuru fırçalama yöntemi oldukça basittir. Aşırı sert kılları olmayan bir vücut fırçası bu yöntemi uygulamak için yeterlidir ve yapımı kuru olduğu için sabun veya su gerektirmez. Günün her saatinde yapılabilir ve sadece cilt için değil, sinir uçlarını rahatlatma özelliğinden dolayı gerilmiş kaslarınızı ve sinirlerinizi rahatlatma gibi harika bir avantajı da vardır. Yenilenmiş hissedersiniz ve enerjiniz artar. Ayrıca vücudu toksinleri vücuttan atmaya teşvik eder.

Kuru Fırçalama Cilt İçin Çok Faydalı

Kuru fırçalama tekniği cildinizin üst tabakasında biriken ölü hücre tabakasını atarak cildi yeniler. Gözeneklerin açılmasına yardım ederek cilde nefes aldırır. Ölü deri ve pürüzlerden arınmış pamuk gibi cilt ve canlanmış ten rengine sahip olursunuz.

Kuru fırçalamanın bir diğer harika etkisi ise selülit oluşumunu azaltmaya katkısıdır. Selülit kıssadan hisseye cilt altındaki yağların cilt yüzeyinde belirginleşmesidir ve kuru fırçalama ile ciltteki bu portakal görüntüsünü önleyebilir ve azaltabiliriz. Bölgeye masaj ve fırçalama yoluyla gelecek kan cildin kendini onarmasına yardım edecek.

 

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

 

Fırçanız Nasıl Olmalı

Kuru fırçanız mümkünse doğal kıllardan olmalı. Endüstriyel fırçalar aşırı sert kullanıldığına cilde faydadan çok zarar verebilir. Yumuşak ama kısa kıllı fırçalar kuru fırçalama için ideal.

Fırçanızı eczane veya bakım mağazalardan temin edebilirsiniz. Emin olmanız gereken tek şey fırçanın bu amaç için üretilip üretilmediği.

Kuru Fırçalama Nasıl Yapılır?

Kuru fırçalama adı üstünde kuru yapılan bir işlemdir. Fırçanızın ve cildinizin kuru olduğundan emin olun. Bu işlemi duş öncesi yapabiliriz. Vücudunuzun her bölgesini, özellikle odaklanmak istediğiniz sorunlu bölgeleri, dairesel ve nazik hareketler ile fırçalayın. Bunu bölge başına 1 2 dakika kadar en iyi sonuç için yapın. Haftada 2 kere bu işlemi yapmak en idealidir. Kuru fırçalama sonrası nemlendirme çok önemlidir. Masaj yaparak nemlendirici veya besleyici yağları yedirin.

2 haftada bir fırçanızı sabun ve suyla yıkayın ve kuruduğundan emin olun.

 

kadifemsi bir cilt icin kuru fircalama

Bir cevap yazın

Whatsapp Canlı Destek
1