gaziantep kas laminasyonu

Kaş Laminasyonu Nedir? Nasıl Yapılır?

Kaş laminasyonu nedir? Nasıl yapılır? gibi soruların cevabını bu yazıda bulabilirsiniz. Kaşların uzun süreli şekillendirilmesi işlemi olarak da bilinen kaş laminasyonu, kaşların yukarıya doğru sabit bir şekilde kalmasını sağlar. Bunun yanı sıra kaşlara şekilli ve taranmış bir görünüm de kazandırır. Bazı kaşlar, sert yapılarından dolayı yukarıya doğru değil aşağıya doğru uzamaktadır. Kaş laminasyonuyla bu durumun önüne geçilirken uzun süreli bir etkiye sahiptir.

Kaş Laminasyonu Ne Kadar Kalıcı

Kaş laminasyonu ne kadar kalıcı sorusu bu işlemi yaptırmak isteyen kimselerin en çok cevap aradıkları soruların başında gelir. Yarı kalıcı bir işlem olan kaş laminasyonunun ömrü 6 ile 8 hafta arasında değişkenlik gösterir. Yapılan işlemin ömrünün uzunluğunu belirleyen en önemli faktör, kaş tipi ve sertliğidir.

Kaş Laminasyonu Nasıl Yapılır?

Kaş laminasyonu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız ve bu durumdan biraz çekiniyorsanız ilk olarak çekinilecek hiçbir şey olmadığını söyleyerek başlayalım. Kaşlar, özel yapım şampuanlarla yıkanıp temizlendikten sonra primerle kaş laminasyonunun alt yapısı hazırlanır ve baz oluşturulur. Kaşlara şekil verildikten sonra ise iki yapıştırıcı solüsyon sürüldükten sonra biraz beklenir. Bu işlem esnasında isteğe göre kaş boyama da yapılabilmektedir ancak kaşların arasındaki boşlukları doldurma işlemi yapılmaz.

 

 

ALYA PLUS GÜZELLİK MERKEZİ

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

Kaş Laminasyonu Zararlı mı?

Kaş laminasyonu zararlı mı sorusu bu işlemi ilk kez yaptıracak olan kimselerin cevabını merak ettiği bir sorudur. Bu işlem esnasında kullanılan solüsyonlar, özel bir şekilde tasarlanır. Bu kozmetik ürününün içerisinde bulunan bazı bileşenler hassas cilt yapısına sahip olan kimseler de hassasiyet yaratabilir. Bu nedenden dolayı kaş laminasyonu işlemini yaptıracağınız yeri titizlikle seçmelisiniz. Ayrıca size bu işlemi uygulayacak olan kişilerin kullandığı malzemeleri dikkatlice incelemeli ve eğer sizin için sorun teşkil edebilecek herhangi bir bileşen varsa bunu, uzmanınızla paylaşmalısınız.

Kaş Laminasyonu Yaptırdıktan Sonra Yıkanılır mı?

Kaş laminasyonu yaptırdıktan sonra yıkanılır mı diye merak ediyorsanız, ilk 24 saat yani bir gün içerisinde işlemin uygulandığı yere suyun değmemesi gerektiğini söyleyerek sizi uyaralım. Ayrıca bu süre zarfında yağ bazlı temizleyicileri de kesinlikle kullanmamalısınız.

 

gaziantep kas laminasyonu

Bir cevap yazın

Whatsapp Canlı Destek
1