Microblading ve Micropigmentation Kıl Tekniği Arasındaki Fark Nedir?

Microblading yan yana dizilmiş minik jilet görünümlü micro iğneler yardımıyla, cilde kesiler açılarak manuel olarak uygulanır. Mikropigmentasyon ise profesyonel cihazlar yardımı ile nokta iğne atışlarıyla uygulanır. Her ikisinde de görüntü gözle ayırt edilemeyecek kadar aynı, uygulama şekli farklıdır. Kalıcılıkları cilt tipine göre doğru tekniğin seçilmesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Önemli olan doğru cilt yapısına doğru tekniği uygulamak ve uzmanın her iki tekniğe de hakim olup doğru analiz yapabilmesidir.

Diğer Teknikler Nelerdir?

Blok/Doldurma Tekniği

Eskiden kullanılan, daha çok kaş kontürü adıyla bildiğimiz blok / doldurma tekniği, günümüz şartlarında demode kalsa da kimileri tarafından hala tercih ediliyor. Kaşın komple aralıksız doldurulmasıyla uygulanan en eski tekniktir.

Gölgelendirme Tekniği

Gölgelendirme, pudralamadan önce yapılan benzer bir uygulama diyebiliriz. Fakat gölgelendirme iğneleri farklıdır ve işçiliği pudralamaya göre daha kolay bir teknik sayılabilir. Flat iğneler yardımıyla yapılan bu teknik, pudralama tekniğine göre daha belirgin bir görüntüde olup blok kaş kontürüne nazaran da daha açık ve doğal bir görüntüye sahip diyerek tarif etmek mümkün olabilir.

Pudralama Tekniği

Kıl tekniğinin yanı sıra son zamanlarda doğallığından dolayı çok fazla tercih edilen bir diğer teknik ise pudralama tekniğidir. Pudralama tekniği daha çok kaş farı ya da kaş kalemi gibi flu ama dolgun görüntü sevenler için idealdir. Pudralama tekniği aynı zamanda kıl tekniği ile beraber de uygulanabilmektedir. Bölgesel kıl eksikliği görülen yerlerde, daha dolgun bir görünüm kazandırmak için pudralama tekniği ile destek verilebilir. Doğallıktan uzaklaşmadan yoğun bir görünüm sevenler için idealdir.

Ombre Tekniği

Pudralama ve ombre aslında uygulama tekniği olarak aynı olsa da, karşımıza yeni bir işlem gibi çıkabiliyor. Ombre tekniği diye ayrılmasının sebebi, özellikle açık renkten koyuya doğru giden profesyonel makyaj görüntüsünde, fakat doğal renklendirmelere sahip olmasıdır.

Kıl Tekniği

Eski dönemlerde yapılan kalıcı ve yapay görüntüdeki dövmelerin aksine, kıl tekniği tamamen doğallığı hedefleyen, doğal kıldan ayırt edilemeyecek şekilde deri üzerine yarı kalıcı boyalar kullanılarak yapılan üç boyutlu kıl çizimleridir. Kaş kılının doğal çıkış yönüne uygun olarak, tek tek ve özenle çizilen üç boyutlu kıllar sayesinde elde edilen görüntü ile daha dolgun ve simetrik kaşlara sahip olmak mümkün hale geliyor.

Microblading Nedir?

Güzelliğine önem gösteren her kadın için yüzdeki en çok dikkat çeken noktaların başında kaşlar gelir. Kaşlar için yapılan amatör işlemler beraberinde kötü görünümleri getirebilir. Bunun yanı sıra sürekli kaş kalemi, kaş farı, sabitleyici jel gibi ürünlerin kullanılması kaşların zaman içerisinde zayıflamasına yol açar. Bakışların hem etkileyici hem de derin olmasını sağlayan yöntemlerin başında Microblading işlemi geliyor. Zaman içerisinde seyreklik kazanan, istenen görünüme sahip olmayan ve Zamanın trendine ayak uyduramayan kaşları microblading ile istenilen görünüme 1 saat gibi kısa bir süre de getirmek mümkün. Microblading, bitkisel ve su bazlı boyalar ile kaşa 3 boyutlu kıl görünümü verilir. Kaş kontörü ismiyle de biliniyor olmasıyla beraber, oldukça gelişmiş bir tekniktir. Kişilere özel olarak kullanılan steril haldeki iğnelerle birlikte boyanın, kaşların belirli bölgelerinden itibaren uygulanması işlemidir. Herkes için tercih edilebilecek bir işlemdir.

Microblading Kaş Uygulaması

Microblading işleminde şekil verme ilk adımdır. Kişi kendinde olmasını istediği şekli seçtikten sonra uzman ile birlikte uygunluk kontrol edilir. Her kaş şekli her yüz için uygun olmayacağından, istenilen şekil kişinin yüz ölçüsüne göre ölçeklendirilerek uygun hale getirilir ve baz olarak bir çizim yapılır. Burada önemli olan uzmana güvenmektir. Bu konuda uzman kişi size en uygun kaş şekline karar vermede büyük rol oynar. Kaş şekli yüz ifadesinde büyük önem taşıdığından bu aşamada daha çok uzman görüşüne sadık kalmak gerekir. Çizim yapıldıktan sonra kişi onayına sunulur ve onaylanması halinde kalıcı işleme geçilir. Yaklaşık olarak 1 ile 1,5 saatlik bir işlem sonucunda microblading işlemi tamamlanır.

Whatsapp Canlı Destek
1