oje surmeyi kolaylastiracak 10 ipucujpeg

Oje Sürmeyi Kolaylaştıracak 10 İpucu

Elde bir süs olan tırnakların güzel görünmesindeki en önemli unsur ojelerdir. Oje sürmeyi kolaylaştıracak birçok ipucu ve püf nokta mevcuttur.

 

Oje sürmeyi kolaylaştıracak, kusursuz olmasına yardımcı olacak püf noktalar arasında manikür, tırnak bakımı, aseton tercihi ve benzeri unsurlar yer alır. Oje sürmek çoğu kadının en bağlı olduğu tutkulardandır. Tutku olduğu kadar da zor bir ürün olduğu aşikardır. İşte kusursuz oje sürmeye yarayan ipuçları;

 

  1. Acele etmemek

 

Oje diğer makyaj ürünleri arasında özen isteyen bir üründür. Özellikle yeni sürüldüyse hemen bozulması çok yakın olabilir. Bu yüzden acele etmeden sakin bir şekilde hareket etmek gerekir. Sakin ve özenli kızlar, kusursuz ojeli ellere sahip olanlardır.

 

  1. Oje Sürmeden Evvel Diğer Bütün İşler Bitmeli

 

Ne kadar iyi oje sürülürse sürülsün, birçok zaman “olmadı” diyerek ağlama moduna girildiği kesin bilgidir. Bu gibi durumlar yaşayıp, sinirleri bozmamak adına tuvalet, makyaj, yemek, sigara, giysi giymek benzeri bütün işleri önceden halletmek gerekir. Bütün işler bitince de sakince ojeleri sürüp, kururken kusursuzluğunun keyfine bakılmalıdır.

 

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

 

  1. Ten Rengiyle Uyumlu Renk Seçimi

 

Allık, pudra ve kapatıcı da ten rengi uyumuna dikkat edildiği kadar oje de dikkat edilmelidir. Doğru oje rengi seçimi kusursuz görünümünde yardımcıdır.

 

  1. Oje Sürülmeden Önce Tırnakları Temizlemek

 

Oje silme işlemi öncesinde iyi bir aseton seçerek temizlemeye dikkat edilmelidir. İyi temizlenen tırnaklara iyi oje sürülür.

 

  1. Oje Alışverişinde İçeriğe Dikkat

 

El ve tırnak sağlığı için arkasında yer alan etiket mutlaka okunmalıdır. Arkasında tolüen, formaldehit ve dibutil oftalat maddesi yazan ürünler alınmamalıdır. Bu yüzden kaliteli ve profesyonel olan ürünlerden vazgeçmemek gerekir.

 

  1. Doğru Törpülemek

 

Tırnaklar öne ve arkaya doğru törpülenmez. Aksi takdirde bu yanlış eylem tırnaklara zarar vererek kırılmasına sebebiyet verebilir.

 

  1. Tırnak Etlerini Kesmeyin

 

Tırnağı sarmalayan etler sağlıklı uzamaya yardımcıdır. Kesildiği takdirde bakteri ve mikroplara davetiye çıkar ve enfeksiyon oluşabilir.

 

  1. Kaliteli Olsun Ama Bayat Olmasın

 

Ne kadar iyi oje sürme becerisi olursa olsun kimse bayat oje ile kusursuz oje süremez. Kıvamı değişmiş, koyulaşmış ojeler estetik bir görünüm vermezler.

 

  1. Ojeyi Avuç İçinde Yuvarlamak

 

Yukarı aşağıya doğru sallamak yerine avuç içinde ileri-geri hareketi yapmak hava kabarcığı oluşmasını engeller.

 

  1. Üç Fırça Darbesi Yeterli

 

Çok iyi görünen bir oje sürmek için yeterli miktarda fırçaya oje alınır ve orta dipten başlanır. 3 seferde tekli hareketlerle sürülmelidir. Gerisi kaliteli oje sayesinde kusursuz olacaktır.

 

oje surmeyi kolaylastiracak 10 ipucujpeg 1

Bir yanıt yazın

Whatsapp Canlı Destek
1