Q Switch Lazer Hangi Vücut Bölgelerine Uygulanabilir?

Uygulama ile vücudun farklı bölgelerindeki kıllar sarartılabilmektedir. Bu benzersiz konfor vücudun şu bölgelerinde yaşanabilmektedir:

·         Bıyık bölgesi

·         Çene bölgesi

·         Yanaklar

·         Boyun

·         Kollar

·         Bacaklar

·         Karın

Uygulamanın ardından dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. En önemli husus, uygulamanın en iyi sonucu vermesi adına seansların düzenli bir şekilde alınmasıdır. Seanslardan sonra hekimin önereceği rahatlatıcı kremler kullanılmalı, dışarıya çıkılacaksa güneş koruyucu kremler tercih edilmelidir. Uygulamanın ardından makyaj, deniz, havuz gibi aktivitelerde herhangi bir kısıtlama yoktur. Uygulamanın ardından bu bölgelerde kızarıklıklar oluşabilir bunlar çok kısa sürede geçer. Nemlendirici bir krem sürmek yeterlidir.

Lazerle Tüy Tedavisi

Bu uygulama, lazer epilasyonun etki etmediği ince ve açık renk kıllara yapılır. Uygulamanın yapıldığı kıllar hemen beyazlar ve rahatsız edici görünümü kaybolur ve bir iki hafta içerisinde büyük çoğunluğu dökülür. Diğer uygulamalara göre acı hissinin en az olduğu işlemin ardından lazerin cilt yenileyici etkisi ile deriden elastin ve kolajen lif sentezi oluşmaktadır. Böylece ciltte canlılık ve parlaklık olur ayrıca. Uygulamayla beraber ciltte alacalı bir görünüme neden olan ton farklılıkları da azalır. Cildin tonu ve rengi de bir miktar açılır. Cilt parlaklaşacak ve daha aydınlık görünecektir. Uygulama, tüylerin sararmasına ve azalmasına neden olduğu gibi anti aging etki de sağlamaktadır.

Q Switch lazer, oldukça etkili bir cihazdır. Klasik lazer epilasyon cihazlarının etki edemediği kılları ortadan kaldırarak kişiye uzun süreli mutluluk yaşatır. İşlemden sonraki birkaç gün boyunca tüyler dökülebilir. Dökülmeyen tüyler ise lazer uygulamasının etkisiyle rahatsız edici bir biçimde görünmez. İşlem, düzenli olarak yapıldığında incelme ve sararma ve kıllarda azalma konusunda daha iyi sonuçlar elde edilir.

Uygulamanın Etkisi Kalıcı mıdır?

Uygulamanın etkisi kalıcı değildir. Bu uygulamayı bir tür depilasyon işlemi gibi görmek gerekir. Lazer epilasyonun yapılamadığı kıllarda ağda vs gibi işlemler yerine Q-switche lazer ile tüy sarartma yapılması hem pratik ve etkisi hemen görülen bir işlem olarak istenmeyen görüntüden hemen kurtulmayı sağlar hem de düzenli yapılırsa epilasyon lazeri etkisi de göstererek kıllarda azalma sağlar. Aynı zamanda cilde canlılık ve parlaklık da verir. Kıllar tekrar çıktığında Lazerle tüy sarartma işlemi tekrar yapılabilir. Bu süre kişinin kıl yapısına göre farklılık gösterebilir. Genel olarak 1-3 ay sonra tekrar çıkabilir. Konforlu ve rahat olan ve hasta memnuniyetinin en yüksek olduğu bu uygulama, Dr. Ektan Demir kliniğinde en iyi cihazlarla ve en iyi standartlarda yapılmaktadır.

Whatsapp Canlı Destek
1