yesil kahve diyeti nasil yapilir

Yeşil Kahve Diyeti Nasıl Yapılır?

Diyet çeşidi oldukça fazladır. Bu çeşitlerden birisi ise yeşil kahve diyetidir. Peki yeşil kahve diyeti nasıl yapılır?

Yeşil kahve diyeti nasıl yapılır sorusu son zamanlarda araştırılan konular içerisindedir. Kahve denilince akla kahverengi gelmektedir. Yeşil kahve pek bilinmemektedir. Fakat yeşil kahve normal kahveden tek farkı yüksek ısıda kavrulma işlemi olmadığından dolayı klorojenik asit içermektedir. Çekirdeğin kavrulmamış halidir ve işlem görmediği için kafein oranı oldukça azdır.

Yeşil kahvenin sağlığa pek çok faydası bulunmaktadır. En büyük faydalarından biri ise zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Diğer faydaları ise şu şekilde belirtilebilir:

  • Kan şekerini dengeler.
  • Metabolizma hızını arttırır.
  • Vücuttan toksin atılmasına yardımcı olur.
  • Yağ yakımına yardımcı olmaktadır.
  • Diyabete karşı ise koruyucu görev üstlenmektedir.

Herhangi bir işlem görmediği için antioksidan bakımından zengin olan yeşil kahve, metabolizma hızını arttırıp zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Yeşil kahveyi nereden bulurum sorusunun cevabı merak edilmektedir. Yeşil kahveyi bulmak sanıldığı gibi zor değildir. Büyük market zincirlerinden aktarlara kadar her yerden temin etmek mümkündür. Ayrıca online olarak da temin edilebilir.

 

TÜM SORULARINIZ İÇİN BİZLERE ULAŞABİLİRSİNİZ

 

Yeşil Kahvenin Diyette Tüketimi Nasıl Olmalıdır?

Yeşil kahvenin diyette tüketimi nasıl olmalıdır, ne şekilde tüketilmelidir? Kişiye özel hazırlanan diyet listesinde ara öğünlerden bir saat önce günde iki kez olmak üzere tüketilebilir. Günde 2 fincanın üzerine çıkmamaya özen gösterilmelidir.

Yeşil kahvenin pişirilme şekli ise cezveye 1 bardak su koyup, 1 tatlı kaşığı kadar yeşil kahve eklenmelidir. Piştikten sonra tüketime hazırdır. Diğer kahvelerin yapılışı ile aynı şekilde yapılmaktadır.

Antioksidan kapasitesi diğer kahvelere göre yüksek olan yeşil kahve, yağ metabolizmasını etkilemektedir. Özellikle bölgesel şekilde biriken yağlardan korunmaya yardımcı olmaktadır. Diyetlerde yeşil kahve takviye besin olarak kullanılmaktadır. Bununla birlikte düzenli spor ve egzersiz ile de desteklenirse daha kısa sürede daha olumlu sonuçlar almak mümkün olacaktır.

Fiyatı açısından da oldukça cazip olan yeşil kahveyi temin ederken güvenilir yerlerden olmasına özen gösterilmelidir. Çünkü doğal bir ürün olduğu için kaliteli ve orijinal olması gerekmektedir. Herhangi bir yan etkisine rastlanmayan yeşil kahve, diyet listelerinde olması gereken yardımcı bir yağ yakıcıdır.

 

yesil kahve diyeti nasil yapilir

Bir cevap yazın

Whatsapp Canlı Destek
1